Ciało dziewczynki w okresie dojrzewania część 2

W celu sprostania tym wymaganiom organizm dziewczynki przechodzi w okresie pokwitania wiele przemian. Jedną spośród tych ważnych zmian jest menstruacja i cieszę się, że o nią pytasz. Jest to temat, który dziewczynki muszą dokładnie rozumieć na długo wcześniej. Większość szkół dostarcza dziewczętom informacji na ten temat w piątej lub w szóstej klasie, a zatem to, co teraz powiem może być tylko powtórzeniem tego co już wcześniej słyszałaś i widziałaś. Sądzę jednak, że ważne jest aby chłopcy również rozumieli ten proces, chociaż rzadko są oni właściwie informowani na ten temat.

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę – to jest, gdy jednokomórkowa zygota zostaje osadzona w jej macicy po odbyciu stosunku płciowego z mężczyzną – ciało jej zaczyna ochraniać ten płód i pomaga mu wzrastać. Płód musi mieć tlen, pożywienie oraz wiele składników chemicznych koniecznych do życia. Substancje te są dostarczane do macicy automatycznie. przez krew matki. Ale ponieważ nie ma sposobu, aby macica wiedziała kiedy zostanie w niej zasadzone nowe życie, musi ona przygotować się każdego miesiąca do przyjęcia płodu, na wypadek, gdyby się to wydarzyło. Dlatego na ściankach macicy gromadzi się krew, po to, by karmić płód, jeśli kobieta zajdzie w ciążę. Ale jeśli nie zajdzie ona w ciążę w tym miesiącu, wówczas krew maciczna nie jest potrzebna. Zostaje ona odczepiona od ścianki macicy i wypływa na zewnątrz przez pochwę – taki specjalny otwór, przez który również wychodzi przy porodzie dziecko.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>