Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
Impreza Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął pod hasłem zdrowego żywienia i promowania aktywności fizycznej. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych, plastycznych, sportowych, a niektórzy spróbowali także sił w konkursie wiedzy.

Największe emocje wzbudził szkolny Masterchef, w którym poszczególne klasy rywalizowały ze sobą na polu kulinarnym, przygotowując zdrowe(!) i smaczne potrawy. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i prawdziwy kunszt kulinarny, czym zaskoczyli komisję konkursową.
W przygotowanych potrawach dominowały warzywa, owoce, w różnych formach, a wszystko było estetycznie zaserwowane. Wyłonienie zwycięskiej klasy okazało się bardzo trudnym zadaniem dla jury, a różnice punktowe były minimalne. Miejsca musiały jednak zostać przyznane i rozłożyły się następująco:
Szkoła podstawowa:
I miejsce - klasa V
II miejsce - klasa VI
III miejsce - klasa IV i II
IV miejsce - klasa III
Gimnazjum:
I miejsce - klasa II
II miejsce - klasa I
III miejsce - klasa III
Młodzi kucharze za I miejsce otrzymali w nagrodę bardzo praktyczne fartuchy kuchenne , które przydadzą się w dalszym rozwijaniu niewątpliwych talentów. Pozostali uczniowie otrzymali
w nagrodę symboliczne jabłuszko.

Jednocześnie z gotowaniem miał miejsce konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowie. Grupy uczniów reprezentujące poszczególne klasy włożyły dużo pracy i czasu w wykonanie pomysłowych i bardzo wymownych plakatów. Zwycięskie I miejsce przyznano w szkole podstawowej - klasie VI (autorki: Dorota Puszczyńska, Kamila Witczak, Julia Żóraw), miejsce II - klasa V, miejsce III - klasa IV. W gimnazjum zwyciężyła drużyna z klasy I (autorki: Julia Wojtal, Agata Cierpiał, Weronika Klimas, Dominika Makulska, Agnieszka Michoń), miejsce II - klasa II.

Pani Aldona Siemińska zaangażowała uczniów klas IV - VI SP i I - III gimnazjum do udziału
w konkursie wiedzy nt. zdrowego stylu życia. Każdą z klas reprezentowało 3 uczniów, a za zadanie mieli wykonanie pisemnego testu przygotowanego przez panią Siemińską. Zwycięzcami okazali się, w szkole podstawowej: Mateusz Pluciński klasa VI - I miejsce, Kamil Urbańczyk klasa V - II miejsce, Bartosz Łapeta klasa IV- III miejsce. Natomiast w gimnazjum: Agata Cierpiał klasa I - I miejsce, Justyna Owczarek i Karolina Rybak klasa II - II miejsce, III miejsca nie przyznano.

Dzień Dziecka tradycyjnie przebiega na sportowo. W tym roku p. Monika Kobiałka
i p. Wojciech Wroński zorganizowali rozgrywki w dwa ognie. W przerwie zawodów wszyscy mogli oglądać emocjonujące pokazy młodych strażaków z OSP Chorzenice, którzy zainscenizowali wypadek samochodu i czynności ratowniczo - gaśnicze, jakie w takich zdarzeniach mają miejsce. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy zaciekawieni pomaszerowali na boisko szkolne, żeby zobaczyć
z bliska pracę strażaków.

Warto na koniec dodać i podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie dla wszystkich kiełbasek, które smacznie przygotowały niezawodne jak zawsze panie woźne. Ogólnie pierwszy dzień czerwca można uznać za bardzo udany.
p. K. Gonera


off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982928 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor