Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Wycieczka kl. V do Mstowa
ImprezaDnia 17 września o godz. 8.30 wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową do Mstowa, zorganizowaną przez naszego księdza Tomasza Dyjana i wychowawczynię, p. Małgorzatę Gonerę. Pogoda dopisała. Jechaliśmy bocznymi drogami, pośród pól i lasów.
Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy, był zabytkowy średniowieczny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po klasztorze oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał historię powstania tego obiektu, pokazał nam cenne obrazy oraz wejście przez drzwi więzienne prowadzące do skarbca, gdzie przechowywano przedmioty do mszy. Bardzo nas to interesowało, gdyż jesteśmy (ja i Igor) ministrantami. Korzystając z okazji, wypróbowaliśmy siłę brzmienia dzwonków i gongu.
Następnie udaliśmy się na plac zabaw, zostawiając rowery, jak się okazało, u taty nauczycielki z naszej szkoły, p. Doroty Grzesik. Świat jest mały!
Gdy już mieliśmy dość szaleństw, poszliśmy nad zalew. Tam przybyli również nowożeńcy na sesję zdjęciową. Zgodzili się na pamiątkową fotografię z nami. Atrakcją była też Skała Miłości. Legendy z nią związanej wysłuchaliśmy od napotkanego pana, koszącego trawę. Nazwa wzięła się od pary kochanków, których przeklęła matka dziewczyny. Wysłała ją po wodę ze źródełka, a córka, zamiast wracać szybko do domu, zaginęła w miłosnym uścisku ukochanego. Zauważyła to matka, która zaniepokojona wyszła szukać dziewczyny. Z żalu pękło matczyne serce, lecz zdążyła przekląć niewdzięczną córkę, zamieniając parę kochanków w skałę. Można było tam wejść i podziwiać piękno okolicy.
Wracając, wstąpiliśmy na rynek, gdzie ksiądz zafundował wszystkim pyszne lody.
I tak po kliku godzinach zwiedzania zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Długo będziemy pamiętać tę cudowną wyprawę. Chcielibyśmy ją jeszcze kiedyś powtórzyć!!!
Damian Folwarczny, Igor Żyła kl. Voff
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982886 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor