Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
XVIII RAJD PARASOLOWY
ImprezaJuż po raz osiemnasty Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne z Witkowic oraz Oddział Regionalny PTTK w Częstochowie są organizatorami Rajdu Parasolowego - jednej z wielu cyklicznych imprez turystycznych. Działania te wspierają: Urząd Miasta w Częstochowie - Wydział Kultury, Promocji i Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.
Młodzi turyści z opiekunami licznie stawili się 22 listopada 2014r. na dwóch trasach przygotowanych na XVIII Rajd Parasolowy: 1. Zawada - Zberezka - Ludwików - ( grupę prowadzili p. Aldona Siemińska i p. Jarosław Poroszewski - ZS Witkowice) i 2. Huby - Adamów - Niwki - Witkowice (p. Patrycja Burzyńska i p. Zofia Magiera - ZS Skrzydlów). W tym miejscu warto wspomnieć o współpracy kół turystycznych z Witkowic i ze Skrzydlowa, w ramach której w styczniu jest zaplanowana gra terenowa.
Wróćmy do rajdu - jednym z celów jest pokazanie uczniom ciekawych miejsc w naszej gminie i jej zabytków. Były już m.in. pałac w Nieznanicach, dworek w Rzekach Wielkich czy Garnek i historia rodu Reszków. W tym roku postawiliśmy na przyrodę i wybraliśmy spokojne trasy spacerowe.
Metę rajdu, czyli gościnne progi Zespołu Szkół w Witkowicach w doskonałych humorach uczestnicy przekroczyli około godziny dwunastej. Najpierw był poczęstunek, tradycyjnie -pieczona kiełbaska i gorąca herbata, a potem konkursy - wiedzy , plastyczne, sprawnościowe (oczywiście z parasolem w tle). Na zwycięzców czekały nagrody. Był też czas, aby się wpisać do kroniki turystycznej, która towarzyszy nam od I Rajdu Parasolowego, więc jest co wspominać. Są szkoły, które co roku meldują swoje przybycie. Gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za zaufanie, a wszystkich zapraszamy ponownie za rok!
Na koniec serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli nam w organizacji XVIII Rajdu Parasolowego.
Małgorzata Gonera

off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3665395 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor