Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
XII Wieczór Kolęd i Spotkanie Opłatkowe w Pałacu w Nieznanicach
Uroczysto??25 stycznia 2015 roku odbyło się już dwunaste Spotkanie Opłatkowe, w niezwykłym miejscu, w Pałacu w Nieznanicach. Główni organizatorzy to: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej Oddział Dekanalny Kłomnice, parafia pod wezwaniem św. Stanisława BM w Witkowicach, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach oraz gospodyni tego miejsca - pani Elżbieta Lubert. Jak co roku program był napięty, a świąteczna atmosfera panowała już od czasu samych przygotowań. Tegoroczny wieczór kolęd prowadzili Nina Halbiniak oraz Stanisław "Brzezina" Kałkus, twórca Teatru STODOŁA w Olsztynie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości i przekazania podziękowań oraz kwiatów p. Elżbiecie Lubert przez harcerzy z 35 Drużyny Harcerskiej "Płomień" z Kłomnic. W programie były występy uczniów Zespołu Szkół w Witkowicach pod opieką p. Sylwii Baszyńskiej, p. Anny Błaszczyk oraz p. Małgorzaty Gonery. Uczniowie ci zaprezentowali wybrane utwory patrona swej szkoły oraz ks. Jana Twardowskiego przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego. Wystąpił również zespół z "Naszej Przystani", prowadzony przez p. Andrzeja Borkowskiego, prezentując gitarowe aranżacje kolęd. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Opowiedz mi o Janie Pawle II", po czym nastąpiła promocja książki p. Krzysztofa Wójcika "Wychowawcy patriotów". Tradycyjnie przybyli także kolędnicy ze świetlicy "Nasza Przystań" z wyjątkowo ciekawym programem, bowiem pojawił się motyw z arii "Skrzypek na dachu". Swoją obecnością uświetnili nasze spotkanie absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, Magdalena Brewczyńska oraz Filip Słowiak, którzy wykonali koncert na fortepian i flet poprzeczny. Na koniec głos zabrał proboszcz parafii w Witkowicach ks. Tomasz Dyjan, składając wszystkim życzenia.
Wśród licznie zgromadzonych uczestników tego opłatkowego spotkania znaleźli się poseł na Sejm RP Szymon Giżyński wraz z małżonką Urszulą Giżyńską, redaktor naczelną "Gazety Częstochowskiej", Jan Miarzyński, członek zarządu Powiatu Częstochowskiego, Barbara Mizera, radna Powiatu Częstochowskiego, Jolanta Brzozowska - Ciura, prezes LGD "Razem na Wyżyny", Dorota Kowalik, dyrektor Zespołu Szkół w Witkowicach, radna Gminy Kłomnice - Małgorzata Nalewajka, Robert Kępa, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Garnka. Spotkanie zakończyło się przekazywanymi sobie życzeniami oraz rozmowami przy kawie i herbacie, a także smacznych, świątecznych wypiekach, przygotowanych specjalnie na tę uroczystość.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wieczoru, jak również gościom za stworzenie wyjątkowej i niezapomnianej atmosfery.

Nina Halbiniak

off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982913 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor