Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
OBCHODY ROKU JANA PAWŁA II
NewsyW dniach od 16 do 18 października bieżącego roku odbył się finał obchodów Roku Jana Pawła II, który miał miejsce na terenie parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Witkowicach. Podczas tych trzech dni można było znaleźć coś dla ciała i ducha.
W piątek 16 października o godzinie dwudziestej w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęła obchody. Tłem adoracji były myśli i rozważania Jana Pawła II. Zakończyła się ona odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, modlitwą tak bliską nam jak i naszemu rodakowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 17 października o godzinie 16 rozpoczęły się warsztaty taneczne "Radość tańca" które prowadzili animatorzy z Tarnowskich Gór, Bożena i Janusz Majewscy. Warsztaty odbywały się na Sali OSP Chorzenice-Witkowice. Były doskonałą zabawą integracyjną dla wszystkich uczestników, miejscem uwielbienia Boga, ale i pokazem tańca dworskiego. Uczestnicy, czy to starsi, czy młodsi mogli odnaleźć coś dla siebie.
Ostatni dzień obchodów odbył się 18 października w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach. Wśród zaproszonych gości byli: p.Jan Miarzyński, p.Barbara Mizera, p.Lidia Burzyńska, p.Leszek Wiśniewski oraz p.Marian Dziewoński. Program finałowego dnia okazał się dość napięty. Po przywitaniu przybyłych gości przez gospodarza tego miejsca, panią dyrektor Dorotę Kowalik oraz przez organizatorów, rozpoczął się występ uczniów Zespołu Szkół w Witkowicach, którzy prezentowali nie tylko swoje talenty aktorski, ale także muzyczne. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu "Opowiedz mi o Janie Pawle" - to druga jego edycja i jak zauważyli organizatorzy, poziom prac był bardzo wysoki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę konkursu. Po uhonorowaniu zwycięzców przyszedł czas na występ Janusza Nowańskiego, śpiewaka operowego, który wykonywał utwory poświęcone Janowi Pawłowi II oraz fragmenty Tryptyku Rzymskiego. Niemniej ważnym elementem obchodów było wystąpienie wieloletniej przyjaciółki naszego Świętego Papieża, dr Wandy Półtawskiej. Była ona świadkiem życia i świętości tego wielkiego człowieka. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił jej na przyjazd, ale specjalnie na tę okazję nagrała wystąpienie w formie audio. Wszystkie jej słowa, które chciała kierować, jak sama wspomniała, szczególnie do młodych ludzi, oscylowały wokół tematu patriotyzmu, odpowiedzialnego życia oraz wokół tej ważnej cnoty, jaką jest honor. Jej wspomnienia o Janie Pawle II, Jego nauczanie na pewno na długo zapadną w pamięci słuchaczy. Po tym wystąpieniu nadszedł czas na wspomnienia przybyłych gości o spotkaniu z osobą Jana Pawła II. Ostatnim punktem obchodów był koncert zespołu "Wyrwani z Niewoli", połączony ze świadectwami jej członków. Przy dźwiękach muzyki wszyscy poderwali się do wspólnego śpiewania utworów animowanych przez muzyków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Witkowicach, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach i Rada Rodziców, OSP Chorzenice- Witkowice, Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej. Fundatorzy: Gmina Kłomnice, Nadleśnictwo Gidle oraz Bank Spółdzielczy Kłomnice. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Częstochowskiego oraz Wójt Gminy Kłomnice. Patronat medialny: Gazeta Kłomnicka, Tygodnik Niedziela, Radio Fiat i Radio Jasna Góra.
Nina Parzęczewska

off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982945 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor