Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
WODA W NASZYM ŻYCIU I KRAJOBRAZIE
KonkursWODA W NASZYM ŻYCIU I KRAJOBRAZIE"

Aldona Siemińska, Anna Równiak
nauczyciele Zespołu Szkół w Witkowicach

18 marca 2016r. w Zespole Szkół w Witkowicach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pt. "Woda w naszym życiu i krajobrazie" skierowany do uczniów klas IV - VI SP. Konkurs miał na celu przybliżenie dnia 22 marca, w którym obchodzimy Światowy Dzień Wody i uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Kowalik, która przywitała przybyłych gości. Następnie uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali inscenizację pt. "Na ratunek Ziemi". Wyrazili tam swój apel o ochronę Ziemi przed zniszczeniem... Ziemię macie tylko jedną, Ziemię piękną, Ziemię cierpliwą, Ziemię jedyną, i nikt jej nie powtórzy... Część artystyczną umiliły piosenki pt. ,"Świat bez wody","Dziękuję Ziemi" i "Ziemia zielona wyspa" w wykonaniu uczennic z klasy V.

Po uroczystym rozpoczęciu dwuosobowe drużyny przystąpiły do rywalizacji. Konkurs został podzielony na dwie części. Pierwsza miała formę testu składającego się z różnorodnych zadań zamkniętych i otwartych, a druga polegała na rozpoznaniu, na podstawie barwnych ilustracji, pospolitych gatunków roślin i zwierząt wodnych. W konkursie wzięło udział 16 uczestników ze szkół w Kłomnicach, Witkowicach, Garnku, Konarach, Zawadzie, Rzerzęczycach i Borownie.
W przerwie, podczas prac komisji, dla uczniów przygotowano słodki poczęstunek. W tym czasie goście mogli podziwiać występy szkolnego zespołu ,"Cheerleaderek".
Po podliczeniu punktacji przez komisję, ogłoszono wyniki i wręczono atrakcyjne nagrody książkowe. Poziom prezentowany przez uczestników podczas konkursu był bardzo wysoki, a różnice w punktacji niewielkie.

I miejsce - Filip Woldan i Maciej Grządziel SP Kłomnice
opiekun p. Katarzyna Jurkowska
II miejsce - Karolina Kosmala i Ewelina Zatoń SP Garnek
opiekun p. Ewa Wrońska
III miejsce - Sonia Rybak i Łukasz Ancerowicz SP Borowno
opiekun p. Bożena Staniewska
Wyróżnienie - Przemysław Czapliński i Bartosz Łapeta SP Witkowice
opiekun p. Aldona Siemińska

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Woda w naszym życiu i krajobrazie". 23 uczestników ze szkół w Rudnikach, Borownie, Konar, Rzerzęczyc, Skrzydlowa, Zawady i Witkowic nadesłało wiersze o wodzie. Uczniowie zawarli w nich informacje dotyczące występowania, właściwości, oszczędzania i ochrony wody. Wszystkim autorom serdecznie dziękujemy za ich wkład w jego powodzenie. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego oprócz głównych zwycięzców przyznaliśmy wyróżnienia. W konkursie literackim "Woda w naszym życiu i krajobrazie" wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - Lena Anklewicz SP Rzerzęczyce
II miejsce - Dorota Wyszka SP Rzerzęczyce
III miejsce - Wiktoria Piras SP Konary
Wyróżnienie - Przemysław Czapliński SP Witkowice
Wyróżnienie r11; Kamil Jamrozik SP Zawada
Wyróżnienie r11; Julia Militowska SP Rudniki

Autorom nagrodzonych prac oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu z okazji Światowego Dnia Wody!
Woda jest największym bogactwem człowieka. To właśnie w niej pojawiło się życie na Ziemi i ona sprawia, że życie jest ciągle możliwe. Dzięki ilości wody występującej na Ziemi nasza planeta otrzymała miano Błękitnej. Mamy nadzieję, że konkurs pozwoli zwrócić uwagę na fakt, iż od nas i naszych lokalnych działań zależy nie tylko los najbliższego otoczenia, ale i całej Ziemi.
Organizatorzy konkursu p. Aldona Siemińska i p. Anna Równiak serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za obecność i udział w konkursach.


off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982866 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor