Nieznana kolumna 'type' w field list News - Szkoła Podstawowa w Witkowicach
off
Navigation
Kampania Razem Raźniej
Żonkilowe Pola Nadziei
Zadowolony Konsument
Kalendarz roku szkolnego
Szkoła Przyjazna Żywieniu
Bezpieczna Szkoła
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Gościu, siądź pod mym liściem...
Uroczysto??W tym roku szkolnym obchodziliśmy uroczyście kolejny Dzień Patrona - 11 rocznicę nadania Zespołowi Szkół w Witkowicach imienia Jana Kochanowskiego. Akademia poświęcona Mistrzowi z Czarnolasu odbyła się 9 maja 2016r. Już na trwałe do tradycji szkoły weszły obchody tego święta, bowiem młodemu pokoleniu należy przypominać sylwetkę tego wielkiego Polaka oraz wartości, które głosił. Przede wszystkim Jan Kochanowski był najwybitniejszym przedstawicielem humanistycznej poezji narodowej w dobie polskiego renesansu. Miejsca związane z poetą - Czarnolas i okolice, przydomowy ogród, znana z fraszek lipa, skromny szlachecki dworek - tworzyły małą ojczyznę, którą bardzo kochał i kultywował.
W celu promowania jego twórczości przeprowadziliśmy II edycję Powiatowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży Poświęconego Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego. Konkursowi patronował Starosta Częstochowski oraz Wójt Gminy Kłomnice. Dla młodszych uczniów ze szkół naszej gminy przygotowaliśmy konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu ilustracji do utworów Jana Kochanowskiego. W czasie akademii dokonano podsumowania konkursów oraz wręczono nagrody. Wyniki obu konkursów zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia pani dyrektor Doroty Kowalik, która powitała zaproszonych gości: panią poseł na Sejm RP Lidię Burzyńską, radnego powiatu pana Jana Miarzyńskiego, przedstawiciela gminy panią Ewę Dąbrowską, ks. Tomasza Dyjana - proboszcza parafii w Witkowicach, pana Piotra Ozgę - choreografa Kłomnickich Płomyczków, tancerza Zespołu Śląsk, pana Kazimierza Kłoska - kierownika muzycznego Kłomnickich Płomyczków, panią Katarzynę Sosnowską - kierownika GOK w Kłomnicach, panią Renatę Surlej - Krawiec starszego instruktora GOK, panią Halinę Zielińską - emerytowaną nauczycielkę, przewodniczącą Jury II Powiatowego Konkursu Literackiego, pana Andrzeja Borkowskiego - prezesa SRK w Witkowicach, który w tym roku również zasiadał w komisji konkursowej, sołtysa Chorzenic- pana Janusza Bławata, sołtysa Witkowic i radną gminy - panią Małgorzatę Nalewajkę, przedstawicieli Rady Rodziców z przewodniczącą panią Ewą Owczarek, laureatów konkursów wraz z opiekunami oraz całą społeczność szkolną.
W tym roku motywem przewodnim akademii była przyroda, jej piękno i wpływ natury na człowieka. Uczniowie recytowali znane utwory poety, które przeplatano piosenkami o tematyce przyrodniczej w wykonaniu solistów i chóru. Atrakcją tegorocznej akademii były występy uczennic grających na fletach. To właśnie one wprowadziły widzów w klimat renesansowej muzyki i pozwoliły chociaż na chwilę przenieść się do Czarnolasu. Wdzięcznym akcentem uroczystości był występ najmłodszych uczniów z klas I - III, którzy zatańczyli i zaśpiewali ze szkolnym chórem piosenkę "Witaminki". Zachwyt wszystkich wzbudził występ Kłomnickich Płomyczków. Tańce: śląsk i krakowiaka zaprezentowała grupa średnia, którą w większości stanowią uczniowie naszej szkoły. Wytrawni tancerze przepięknie prezentowali się w kolorowych strojach ludowych. W przerwie mogliśmy obejrzeć szkolne cheerleaderki.
Wszystkim gościom, którzy swoją obecnością uświetnili obchody naszego jubileuszu, serdecznie dziękujemy.

Anna Błaszczyk, Małgorzata Gonera

off
GODŁO PAŃSTWOWE
Adres Szkoły
Szkoła Podstawowa
w Witkowicach
ul. Częstochowska 22
42-270 Kłomnice


tel: 34 328-92-01
e-mail: zswitkowice@o2.pl
www.zswitkowice.pl
Inspektor Ochrony Danych
Inspektor Ochrony Danych

mgr inż. Dagmara Witczak
kontakt: dw_iod@onet.pl
Login
Username

Password

Remember MeForgotten your password?
Request a new one here.
DOBRA SZKOŁA
GMINA KŁOMNICE
KURATORIUM OŚWIATY
OKE W JAWORZNIE
Copyright 2004
3982933 Unique Visits

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor