Zdanie na temat narady rodzinnej

Prawdopodobnie nie. Rene Voeltzel powiedział: Nie powinniśmy zbyt wcześnie analizować, juką osobą stanie się nasze dziecko w przyszłości. Zgadzam się z tym. Niesłuszne i krzywdzące jest oceniać dziecko zbyt' wcześnie. Bądź cierpliwa i daj swojej małej istocie czas na dojrzewanie. Pracuj delikatnie nad cechami, które niepokoją cię najbardziej, ale przede wszysstkim zostaw mu przywilej bycia dzieckiem. Jest nim przecież przez tak krótki czas.

Co Pan sądzi o naradzie rodzinnej, podczas której każdy członek rodziny ma jednakowe prawo głosu w podejmowaniu decyzji dotyczących wszystkich?

To dobra myśl, aby każdy członek rodziny wiedział, że inni cenią jego opinię i punkt widzenia. Najważniejsze decyzje powinno się podejmować razem, gdyż jest to doskonały sposób na budowanie zaufania i rodzinnej lojalności. Jednakże idea równego prawa do głosu jest posunięciem zbyt daleko idącym. Ośmioletnie dziecko nie powinno mieć takiego samego wpływu na podejmowanie decyzji jak ojciec, czy matka. Ola każdego powinno być oczywiste, że rodzice są jakby dobrymi kapitanami okrętu.

Czy powinnam karać swojego syna za nocne moczenie się? Absolutnie nie! Nigdy nie jest właściwe karanie dziecka za nieświadome wykonanie jakiejś czynności. Karanie za to, czego po prostu nie można uniknąć, prowadzi do wystąpienia poważniejszych problemów.

Oczywiście, jeśli są powody aby sądzić, że Pani syn obudził się i po prostu leżąc w łóżku siusia, gdyż jest zbyt leniwy by wstać i pójść do ubikacji, to co innego. Jednakże prawdziwie bezwiedne moczenie się jest całkowicie odruchowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>