Zrozumienie uczucia nieodpowiedzialności

Nie tylko pomoże pani swojemu dziecku wczuć się w sytuację innych udzielając takiej rady, lecz nauczy je pani również rozumieć własne uczucie nieodpowiedzialności. Każdy przemijający rok powinien przynosić coraz lepsze zrozumienie kryzysu wartości, który jest udziałem każdego z nas. Byłoby dobrze podsunąć dziecku przykłady ludzi, którzy przezwyciężyli poczucie własnej niedoskonałości (takiej jak Eleonora Roosevelt), a ostatecznie najlepsze przykłady podsuną pani własne zmagania i doświadczenia okresu młodzieńczego. Celem jest wprowadzenie pani dorastającego syna lub córki w wiek nastoletni uświadomionych, że wszyscy dorastając przechodzą przez okres, w którym nie bardzo lubią siebie samych większość czuje, że są brzydcy, głupi i nielubiani przez rówieśników' najgorsze z tych wątpliwości co do własnej osoby nie będą trwały zbyt długo, chociaż większość istot ludzkich musi radzić sobie z tymi uczuciami od czasu do czasu w trakcie życia każdy z nas ma ogromną wartość, ponieważ jesteśmy dziećmi Stwórcy, który ma określony plan życia dla nas.

Taka strategia postępowania przyczynia się nie tylko do zdrowego dorastania, lecz pozwala ukierunkować nas na zrozumienie człowieka. Jak bardzo potrzebne jest takie zrozumienie!

Przeczytałem ostatnio, że 80’/,, ludzi, którzy zostają zwolnieni z pracy nie są zdolni do należytego jej wykonywania. Innymi słowami, nie brak im technicznych umiejętności czy zdolności. Zwolnienie z pracy następuje, gdyż nie potrafią współżyć z ludźmi. Źle rozumieją motywy działania innych ludzi i odpowiadają na to wojowniczością i niesubordynacją. Jesteśmy w stanie zminimalizować tę reakcję ucząc dzieci nasze, by „widziały” innych w prawdziwym świetle, zachowując jednocześnie własną godność i poczucie wartości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>